SEO ÇALIŞMASI

SEO ÇALIŞMASI

Arama motoru optimizasyonu, herhangi bir çevrimiçi işletmenin başarısı için önemlidir. Her web yöneticisi, SEO'nun ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve tüm web sitesi türleri için oluşturabileceği trafik potansiyelini anlamalıdır.

SEO nedir?

Adana SEO, Arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. Arama motorlarının organik sonuçlarında daha yüksek sıralamalar elde edebilmesi için web sitenizi optimize etmek için bir dizi kuraldır.

Kullanıcı dostu, daha hızlı ve gezinmesi daha kolay hale getirerek bir web sitesinin kalitesini artırmanın harika bir yoludur.

Adana SEO, tüm sürecin bir dizi kurala (veya yönergeye), bir dizi aşamaya ve bir dizi denetime sahip olduğu için eksiksiz bir çerçeve olarak düşünülebilir.

SEO neden önemlidir?

Günümüzün rekabetçi pazarında SEO pazarlaması her zamankinden daha önemlidir.

Arama motorları, sorularının yanıtlarını veya sorunlarına çözüm arayan her gün milyonlarca kullanıcıya hizmet vermektedir.

Bir web siteniz, blogunuz veya çevrimiçi mağazanız varsa SEO, arama motorlarından hedeflenmiş ücretsiz trafik almanıza yardımcı olabilir.

Arama motoru optimizasyonu önemlidir çünkü:

  • Arama motoru kullanıcılarının çoğunluğu (% 65'ten fazlası - aşağıdaki grafiğe bakın), arama motoru sonuç sayfalarında (SERPS) ilk 5 öneriden birini tıklama olasılığı daha yüksektir. Bundan yararlanmak ve web sitenize ziyaretçi veya çevrimiçi mağazanıza müşteri kazandırmak için web sitenizin en üst konumlardan birinde görünmesi gerekir.
  • SEO sadece arama motorları ile ilgili değildir, aynı zamanda iyi SEO uygulamaları bir web sitesinin kullanıcı deneyimini ve kullanılabilirliğini geliştirir.
  • Kullanıcıların arama motorlarına güvenmesi ve kullanıcının aradığı anahtar kelimeler için üst sıralarda yer alması web sitesinin güvenini artırmaktadır.
  • SEO, web sitenizin sosyal tanıtımı için iyidir. Web sitenizi Google veya Yahoo'da arayarak bulan kişilerin sitenizi Facebook, Twitter veya diğer sosyal medya kanallarında tanıtma olasılığı daha yüksektir.
  • SEO, büyük bir web sitesinin sorunsuz çalışması için önemlidir. Birden fazla yazarı olan web siteleri SEO'dan doğrudan ve dolaylı olarak faydalanabilir. Doğrudan faydaları, arama motoru trafiğindeki artıştır ve dolaylı faydaları, sitede içerik yayınlamadan önce kullanılacak ortak bir çerçeveye (kontrol listeleri) sahip olmaktır.
  • SEO sizi rekabette öne geçirebilir. İki web sitesi aynı şeyi satıyorsa, arama motoru optimize edilmiş web sitesinin daha fazla müşteriye sahip olma ve daha fazla satış yapma olasılığı daha yüksektir.

SEO ve Dijital pazarlama arasındaki fark nedir?

Bazı insanlar bana sık sık "SEO, Dijital Pazarlama ile aynı mı?" Diye soruyor. Verebileceğim en basit cevap, SEO'nun Dijital Pazarlama cephaneliğinizde bulunan araçlardan biri olmasıdır.

SEO, normalde sosyal medya tanıtımı, PPC, içerik stratejisi vb.Gibi diğer şeyleri içeren genel Dijital Pazarlama kampanyanızın bir parçası olabilir .SEO ÇALIŞMASI İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ