REKLAM YÖNETİMİ

REKLAM YÖNETİMİ

AdWords kampanya yönetimi inanılmaz derecede zaman alıcı olabilir. Aklınızda ve yapılacaklar listenizde başka şeyler olduğunda , kampanyalarınızı optimize etmek için çok daha az zaman harcayarak , AdWords'e giriş yapacak zaman bile bulmak zor olabilir . Pek çok küçük işletme sahibinin ve pazarlamacının AdWords hesaplarında ayda bir kez değişiklik yapması şaşırtıcı değil!

Reklam Süreci sürekli, yinelemeli bir süreç olmalıdır. AdWords kampanyalarınızı yapılandırmak, bu anahtar kelime listesini yönetmek ve genişletmek , optimize edilmiş AdWords reklamları oluşturmak , Kalite Puanlarınızı artırmak , negatif anahtar kelimeler belirlemek, dönüşüm dostu açılış sayfaları oluşturmak için sürekli çaba gerekir ... liste uzayıp gider.

İyi haber şu ki, AdWords yönetiminin tam zamanlı bir iş olması gerekmiyor! Yerinde doğru süreçler ve yanınızda akıllı arama motoru pazarlama araçları ile, AdWords kampanya yönetimi çok daha kolay olabilir; hatta eğlenceli bile olabilir. Aslım Bilişim ile  AdWords hesaplarınızı ve kampanyalarınızı daha verimli ve etkili bir şekilde yönetmenize nasıl yardımcı olabileceğine bir göz atalım .

AdWords Kampanya Yönetiminin Temelleri

Google AdWords, bir günde öğrenebileceğiniz bir şey değildir. Bu kompleks bir sistem ve devamlı değişiyor.

Bununla beraber, AdWords yönetimi birkaç temel adıma ayrılabilir:

AdWords Kampanya Yapısı

Ilk olarak, hesabınızın geri kalanı için sağlam bir temel oluşturmalısınız. AdWords kampanya türünüzü seçerek başlayın. Reklam hedefiniz nelerdir? İşletmeniz için doğru kampanya türü, cevabınıza bağlıdır.

AdWords Kampanya Bütçesi

Ayrıca Google'ın paranızı nasıl harcayacağını da belirlemeniz gerekir. Aylık bütçeniz, günlük bütçeniz x 30,4'tür. Bu nedenle, aylık bir bütçeyle başlayın ve geriye doğru çalışın (30,4'e bölün). Düşünün: Tahmini TBM'nize (tıklama başı maliyet) dayalı olarak, bütçeniz günde kaç tıklamayı destekleyebilir?

Google daima hayat vakaları hedefleme benzer biçimde yeni hedefleme özellikleri yayınlasa da, AdWords reklamlarınızın çoğunun anahtar kelimeler çevresinde döneceği hâlâ doğrudur . Anahtar kelimeler, kampanyalarınızı meydana getiren reklam gruplarınızı oluşturur.

İster yepyeni kampanyalar oluşturuyor olun, talep eder mevcut kampanyalarınızı genişletmek istiyor olun, öneri verebileceğiniz yeni anahtar kelimeler (ve doğru anahtar kelimeler) bulmanıza destek olacak anahtar kelime araçlarına ihtiyacınız olacak . Bu kılavuzda AdWords için anahtar kelime araştırması ile alakalı daha çok informasyon edinin .

REKLAM YÖNETİMİ İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ