PROJE GELİŞTİRME

PROJE GELİŞTİRME

Web tasarım Projeleri yönetme görevi verilenler için - boyutu ne olursa olsun - zamanında, bütçe dahilinde ve etkin bir şekilde tamamlayamama endişesi çok gerçektir.

Başarılı bir projeyi tamamladığınızdan emin olmak için anahtar, organize olmak ve planlamaktır.

Ve hayattaki herhangi bir şey gibi, büyük bir görev, bir dizi küçük göreve bölünerek birdenbire o kadar da büyük görünmüyor. Başarılı bir proje geliştirme uygulaması 5 proje geliştirme aşamasına ayrılabilir:

  • Başlatma
  • Planlama
  • Yürütme
  • Kontrol
  • Kapanış

Her aşamayı doğru bir şekilde tamamlayarak, iyi düşünülmüş ve başarılı bir proje oluşturacağınızdan emin olabilirsiniz.

1. Başlatma

Başarılı bir proje geliştirmenin ilk kısmı, yapılması gereken her şeyden tamamen emin olduğunuzdan ve projeniz için net bir hedef ve başlığa sahip olduğunuzdan emin olmaktır - sonuçta, yapmazsanız nasıl başarılı olabilir? tam olarak istenen sonucun ne olduğunu biliyor musunuz?

İlerlemenizi nasıl ölçebileceğinizi ve hangi kilometre taşlarına ulaşmaya çalıştığınızı belirlemeye çalışmalısınız.Bu, size ilerlemeyi kontrol etmenin ve ekibinizi motive etmenin kolay bir yolunu sağlayacaktır .

2. Planlama

Bu muhtemelen tüm sürecin en önemli kısmıdır. Planlama, neyin, ne zaman ve kim tarafından yapılacağını düzenlemeyi içerir . Hiçbir şeyin gözden kaçırılmamasını sağlamak, risk değerlendirmeleri yapmak ve herkesin kendisinden istenen görevleri yapabilmek için ihtiyaç duyduğu şeye sahip olmasını sağlamak için ayrıntılı ve iyi düşünülmüş olması gerekir.

Ayrıntılı ve gerçekçi maliyetlendirme, zaman çizelgeleri, risk analizi, kaynak sağlama ve iletişim sistemlerine bakmanız gereken bu aşamadır. Şablonlarla yapabileceğiniz gibi ayrıntılı bir plan bu konuda size yardımcı olacak ve görevi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

3. Yürütme

Artık projenizi doğru bir şekilde planladınız, onu uygulamaya başlayabilirsiniz. Planınıza mümkün olduğunca sıkı sıkıya bağlı kaldığınızdan ve paydaşların bir proje yönetimi yazılımı gibi ilerleme konusunda işbirliği yapabilecekleri bir iletişim merkezine sahip olduğunuzdan emin olun . Ancak ilerlemesini sürekli olarak gözden geçirmeniz ve ilerledikçe herhangi bir değişiklik veya uyarlama yapmanız da önerilir.

4. Kontrol

Uygulama aşamasında kontrolün yapılması gerekiyor. Planın olabildiğince yakın tutulmasını sağlamaya çalışmanız gereken yer burasıdır ve projenin kontrolden çıkmamasını sağlamak için onu düzenli olarak izlersiniz.

5. Kapanış

Proje bittiğinde, bir kapanış raporu yazmanız, projenin bir özetini, plana ne kadar iyi uymayı başardığınızı, yapmanız gereken değişiklikleri ve nedenlerini ve neyi farklı yapacağınızı yazmanız önerilir. eğer tekrar yaparsan. Bu, projelerin gelecekteki planlaması için yararlıdır ve bir sonraki projeyi daha da başarılı hale getirmeye yardımcı olur.

Başarılı bir projeyi tamamlamanın anahtarı tamamen planlamayla ilgilidir ve bu süreçte alabileceğiniz herhangi bir yardım, tüm farkı yaratabilir.

Proje yönetimi şablonları , planlamaya yardımcı olur, böylece bütçenizi aşıp geç kalmazsınız ve projenizin mümkün olduğunca sorunsuz çalışmasını sağlar. Ve bu 5 aşamalı proje geliştirme sürecini izleyerek, projenizin olabildiğince başarılı ve etkili olduğundan emin olabilirsiniz.

Kendinize ait proje geliştirme ipuçlarınız var mı? Bunları aşağıdaki yorumlarda paylaşın!

PROJE GELİŞTİRME İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ