KURUMSAL KİMLİK

KURUMSAL KİMLİK

Kurumsal hüviyet, pazarlamada , bir kurumun gözüken yüzüne verilen isimdir. Kurumun kendini anlatım etme şeklidir. Bu anlatım belli sınırları çizilmiş ve çoğu zaman değişmez bir ifadedir. Kurumu anımsatacak bir tasarımın ne ölçülerde ve iyi mi kullanılması icap ettiğini belirten kurumsal hüviyet kitabı bu sistemin olmazsa olmaz öğesidir. O şekilde ki bir kurumsal hüviyet tasarımı içerisinde logo (amblem) den büro dizaynına, çalışanların kıyafet kuşamından çalgı üzeri giydirmeye, antetli kâğıttan, tabelaya, internet adresinden vefat ilanlarına, ambalaj dizaynından etkinlik tutanağına kadar her şeyin ne ölçülerde ve iyi mi kullanılacağı belirtilmiştir.

Kurumsal hüviyet kurumun imzasıdır ve bu yönüyle değişime kapalıdır. Belli dönemlerde şirket ve tasarımcıların ortak çalışmasıyla değiştirilebilmesine karşın şirket kurumsal hüviyet ile oluşturduğu imajı çoğunlukla değişiklik yapmak istemez.

Kurumsal hüviyet çalışmalarında asla şüphesiz çalışmanın temeli şirket amblemi üstüne kurulmuştur. Logo renklerinin her durumda aynı değerde basılması, makale tiplerinin hiç bir vakit değişmemesi bu çalışmanın temelini oluşturur.

Bilhassa renk bilgisinin taşınması, değişmemesi için renklerin pantone numaraları belirtilir.

Kurumsal hüviyet şirket için oluşturduğu imajla, tüketicinin aklına kazınır. Bu yönüyle şirketin reklam yatırımlarının başarıya ulaşmış olmasının elde eden çalışmalardan biridir.

KURUMSAL KİMLİK İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ