E TİCARET

E TİCARET

E-Ticaret, çevrimiçi olarak gerçekleştirilen her türlü ticari işlemi ifade eder. E-ticaretin en popüler örneği, herhangi bir cihaz üzerinden internet üzerinden mal alıp satma olarak tanımlanan online alışveriştir. Bununla birlikte, e-ticaret, çevrimiçi açık artırmalar, ödeme ağ geçitleri, çevrimiçi biletleme ve internet bankacılığı gibi başka faaliyet türlerini de içerebilir.

Mobil ticaret veya mCommerce, hızla büyüyen yeni bir e-ticaret caddesidir ve çoğunlukla genişleyen pazar ve akıllı telefonların ve Y kuşağının çevrimiçi alışveriş rahatlığının etkisiyle yönlendirilir. Mobil ticaret sektörü 2018 yılında bir önceki yıla göre satışlarda% 39,1 artış yaşadı.

Tüketiciden tüketiciye (C2C)

C2C, daha önce bir şey satın alan tüketicilerin bu ürünü başka bir tüketiciye satmaya çalıştıkları nispeten yeni bir iş modelidir. EBay ve Craigslist gibi pazarlar aracılığıyla, artık kullanmadığınız öğeleri satmak için bu kolay ve oldukça kazançlı olabilir.

E-Ticaretin Faydaları Nelerdir?

Son birkaç yılda e-ticaretin bu kadar patlayıcı bir büyüme göstermesinin bir nedeni var. Aslında, internetin günlük yaşamın vazgeçilmez bir gereksinimi haline gelmesiyle birlikte, işletmeler e-ticaretin sayısız avantajından yararlanmayı öğreniyor ve bunlardan en önemlileri arasında şunlar yer alıyor:

  • Küresel market. Fiziksel bir mağaza her zaman hizmet verebileceği bir coğrafi alanla sınırlı olacaktır. Bir çevrimiçi mağaza veya bu konuyla ilgili başka herhangi bir e-ticaret işi türü, pazarı olarak tüm dünyaya sahiptir. Yerel bir müşteri tabanından küresel bir pazara hiçbir ek ücret ödemeden geçmek, gerçekten çevrimiçi ticaretin en büyük avantajlarından biridir. 2018 yılında , küresel perakende satışların% 11,9'u çevrimiçi satın alımlardan geldi ve bu sadece yıldan yıla artacak.
  • 24 saat kullanılabilirlik. Çevrimiçi bir işletme yürütmenin bir diğer büyük yararı, her zaman açık olmasıdır. Bir tüccar için satış fırsatlarında çarpıcı bir artış; bir müşteri için uygun ve hemen elde edilebilen bir seçenektir. Çalışma saatleriyle sınırlandırılmayan e-ticaret işletmeleri, müşterilere 24/7/365 hizmet verebilir.
  • Daha düşük maliyetler. e-ticaret işletmeleri, önemli ölçüde düşük işletme maliyetlerinden yararlanır. Satış personelini işe almaya veya fiziksel bir vitrini korumaya gerek olmadığından, büyük e-ticaret maliyetleri depolama ve ürün depolamaya gider. Stoksuz satış işi yürütenler, daha düşük ön yatırım gereksinimlerinin keyfini çıkarırlar. Satıcılar operasyonel maliyetlerden tasarruf edebildiklerinden, müşterilerine daha iyi fırsatlar ve indirimler sunabilirler.
  • Envanter yönetimi. E-ticaret işletmeleri, sipariş, teslimat ve ödeme prosedürlerini hızlandırmak için elektronik araçlar kullanarak envanter yönetimlerini otomatikleştirebilirler. İşletmeleri operasyonel ve envanter maliyetlerinde milyarlarca tasarruf ettiriyor.
  • Hedefli pazarlama. Böylesine zengin müşteri verilerine erişim ve yeni gelişen endüstri trendlerinin yanı sıra müşteri satın alma alışkanlıklarını takip etme fırsatı ile e-ticaret işletmeleri çevik kalarak pazarlama çabalarını daha iyi tasarlanmış bir deneyim sağlamak ve daha fazla yeni müşteri bulmak için şekillendirebilir. . Binlerce müşterinize ilk isimleriyle hitap etme şansınız olduğunu bir an için düşünün; bu zaten bir şey.
  • Niş pazarlara hizmet veriyor. Niş bir tuğla ve harç işi yürütmek zor olabilir. Popüler olmak için niş bir ürünü ölçeklendirmek zahmetlidir. Öte yandan, e-ticaret perakendecileri küresel bir pazara girerek, daha fazla yatırım yapmadan oldukça karlı bir niş iş kurabilir. Çevrimiçi arama yeteneklerini kullanarak, dünyanın her köşesinden müşteriler ürünlerinizi bulabilir ve satın alabilir.
  • Her yerden çalışmak. Çoğu zaman, bir e-ticaret işi yürütmek, 9'dan 5'e kadar bir ofiste oturmanıza veya her gün işe gidip gelirken acı çekmenize gerek olmadığı anlamına gelir. İşinizi dünyanın her yerinden yönetmek için gereken tek şey bir dizüstü bilgisayar ve iyi bir internet bağlantısıdır.


E TİCARET İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ